Vegan Tariflerim

Ailemiz ve Gezegenimiz için Vegan olmak

Vegan Olmak

Günümüzde bir çok insan beslenme tarzını değiştirerek vegan beslenme tarzına geçiş yapıyor. Bunlardan biride siz olabilirsiniz.

Peki sevdiklerimiz? Onlar nasıl besleniyorlar? Kendimiz için yaptığımız bu değişikliği onlara da aktarabilir hem onların sağlık kalitesini arttırabilir hemde gezegenimiz için muhteşem bir iş yapmış oluruz.

Yapılan araştırmalar sonucunda yoğun hayvansal beslenmenin insan sağlığı üzerinde bir çok olumsuz etkisi olduğu tespit edilmiş durumda. Bunların başında tansiyon, kolesterol, kalp damar hastalıkları, gut hastalığı gibi bir çok önemli rahatsızlık gelmekte.

Ancak bitki bazlı beslenmeye geçtiğimizde az önce saydığımız hastalıklara yakalanma riski çok çok daha düşük. Tabi ki basit karbonhidrat ve şekerli gıdaları barındıran besinleri de çok tüketmemek koşulu ile. Bitkisel gıdaların sindiriminin hayvansal gıdalara göre çok daha kolay olması, vücutta ürik asit birikimine neden olmaması, içinde hayvansal gıdalarda bulunan zararlı yağların bulunmaması, vücutta toksin madde biriktirmemesi, sebzelerin ve meyvelerin bir çoğunun antioksidan içeriğe sahip olması vegan beslenme tarzının kendimiz ve sevdiklerimiz üzerinde ne kadar faydalı olacağının kanıtıdır.

Dolayısıyla vegan olmanın tam zamanı. Bunu yaparken de ne kadar fazla kişiyi bu konuda bilinçlendirirsek dünya için o kadar önemli bir görev üstlenmiş oluruz.

Sağlıklı Günler…

Exit mobile version