Vegan Tariflerim

Hızlı Yağ Yakımı Ve Bölgesel İncelme

Özellikle bahar aylarına girerken insanlar yoğun bir kilo verme telaşı içerisine girerler. Bu uğurda bir çok araştırma yapıldıktan sonra, kişiye en kestirme olarak gelen yöntem seçilir ve uygulamaya koyulur. Ancak bu çaba genellikle sonuçsuz kalır. Çünkü insanlar bu konuda çoğunlukla işin kolayına kaçarlar. Örneğin ; bir çay ile bütün fazlalıklarından kurtulmaya çalışmak gibi. Böyle bir şey tabiki mümkün değildir. Öncelikle şunu belirtmek gereklidir ki; yağ yaktıran ya da kilo vermenizi sağlayan hiçbir ürün ya da gıda yoktur. Sadece buna yardımcı olabilecek gıdalar ya da ürünler vardır. Vücudumuzda yağ kütlesini yakan ve kilo vermemizi sağlayan şey yine vücudun kendisi, yani kas kütlemiz, bir diğer değişle metabolizmamızdır. Kişi kalori açısından düşük ,besin değeri açısından yüksek şekline besleniyor ise  işte bu durum metabolizmayı harekete geçiren tarzda bir beslenme şeklidir ve yağ kaybederek kilo vermek mümkün olur. Unutulmamalıdır ki sağlıklı çalışan bir metabolizma için kas kütlemizi arttırmamız gerekir. Buda yediklerimiz sayesinde olur. 

Yani basit bir mantık ile gün içerisinde aldığımız kalori – yaktığımız kalori = Sonuç  artıysa yağ kütlemiz artacak, sonuç eksi ise yağ kütlemiz azalacaktır. Bu kadar basit bir durum aslında.

Ancak burada da dikkat edilmesi gerken en önemli husus düşük kalori ile beslenirken besin değeri kalitesi açısından yüksek bir program oluşturmalıyız ki mevcut kas kütlemizi koruyalım hatta arttırabilelim. Çünkü başında da söylediğimiz gibi, kas kütlemiz bizim yediklerimizi yakma kapasitemizi belirler.

Birde bölgesel incelme konusu var ve bu konu insanların en çok kandırıldığı konu diyebiliriz.Gelin bu konuyada ela alalım. 

Bölgesel incelme tamamen bir şehir efsanesidir. Daha doğrusu insanların ticari amaçlarla uydurmuş olduğu kocaman bir yalandır. İncelme durumu vücutta nerede fazlalık varsa oradan olacaktır. Lokal olarak, belirli bir bölgede  bu durumun yaşanması imkansızdır. Yani vücutta yağ kütlesi, hangi bölgelerde olması gerekenin  üzerindeyse yağ kaybı o bölgelerden gerçekleşecektir. Tek bir bölgeden bunun olacağını idda eden kişi ya konu hakkında bilgi sahibi değildir yada ticari bir amaçla sadece kişinin cebinizdeki paraya göz dikmiş demektir.

Sonuç olarak kilo verirken hızlı veya kolay olanı değil, sağlıklı ve kalıcı olanı seçmeliyiz ki bir daha aynı kilolara çabukça çıkmayalım. Basit şekilde yağ kaybı ve incelme mümkün mü? Evet mümkün ancak burada sabırlı olmalı ve kaliteli bir beslenme şeklini günlük rutinimiz haline getirmeliyiz. Unutmayın ki vücudumuz eşi benzeri görülmemiş mucizevi bir makine gibi. Ona kaliteli gıdalar verirseniz size harika bir sonuç verecektir.

Sağlıklı günler…

Exit mobile version