Vegan Tariflerim

40 Günde Karın Kası Nasıl Yapılır?

Evde rahatlıkla yapabileceğiniz Kadın/Erkek karın kası nasıl yapılır? makalemizi siz takipçilerimiz için özenle ve sağlıklı bir şekilde hazırladık. Karın Kası vücudumuzun estetiği ve bütünlüğü açısından en önemli bölgemizdir.

Bu makalemizde Karın Kası diyeti ve En etkili karın kası hareketlerini sizlere tüm püf noktaları ile anlatacağız.

Öncelikle şunu bilmemiz gerekiyor ki Karın kası programlarının birçoğu sadece karın bölgemizdeki kasları uyarır ve daha öne çıkmasını sağlar ancak yağ yakımında çok etkili olmadığı için göbek ve bel bölgemiz daha öne çıkar. Etkili bir diyet yapmadığımız sürece karın kaslarımızı görmek ya da düz bir karın yapısına sahip olmak imkansızdır.

Vücudumuzun hangi detayı olursa olsun en iyi halimize ulaşmamız için diyet yapmamız ve bu diyeti karın kası egzersizleri ile desteklememiz şarttır. Özellikle yağ yakmak için kalori açığı oluşturmalı ve belirli periyodlarla diyetimizi değiştirmemiz gerekmektedir.

Dikkat! Bu diyet ortalama bir yağ oranına sahip (%25-%40 oranında) herhangi bir sağlık problemi bulunmayan kadın ve erkeklerin kullanabileceği bir diyet programıdır. Herhangi bir sağlık sorununuz var ise program üzerinde sağlık probleminize göre değişiklikler yapılabilir.

Not: Bu diyet 40 günlüktür. Her 2-3 haftada bir kademeli olarak 15-20gr prinç eksiltmemiz gerekiyor (karbonhidrat). Son 2 hafta tamamen prinç tüketimini kesip sebzelerden temiz karbonhidrat alabilirsiniz.(vücudunuzun değişimine göre de ayarlayabilirsiniz.)

Vegan Diyet Listesi

(Bu diyet listesi tamamen örnek olarak verilmiştir. Listedeki örnekleri istediğiniz alternatifleri ile değiştirebilirsiniz.)

Sabah: Maydonoz 4/1, Kırmızı biber 2/1, Yeşil Çay 1 Bardak, 40gr Yulaf ezmesi + FIRINLANMIŞ TOFU (24 gr protein içerir)

Ara Öğün: Sade Kahve, Meyve

Öğle:     Nohut, Beyaz fasülye, Bezelye, Yeşil mercimek, Soya fasülyesi, Barbunya, Patates + Parmesan Peyniri Tamamen bitkisel bir yemek tercihi + 75 gr lapa prinç/bulgur, 1 kase mevsim salatası

Örnek:   Menü tavsiyeleri 1 Menü tavsiyeleri 2

Ara Öğün: Sade Kahve, Bir avuç kadar yer fıstığı ya da çiğ karışık kuruyemiş

Akşam:   Öğle yemeğini tekrar edebilir ya da Herbalife Tri Blend (bu ürün kesinlikle tavsiyemdir içerik bakımından zengin vegan dostu sağlıklı bir ürün. Hem sizi yemek hazırlama derdinden kurtaracak hem de size zaman kazandıracak)

Exit mobile version