Vegan Tariflerim

Hazırlaması Kolay 5 Bitkisel Protein Tarifi

Birçok insan küçüklüğünden beri et ağırlıklı beslendiğinden dolayı, bitkisel proteinler açısından zengin bitki bazlı yemekler hazırlamak çoğu zaman zorlu bir iş olarak görülüyor. Ancak sanıldığının aksine çok kolaylar. Bunun için elinizin altında protein açısından zengin birkaç tane tarif bulundurmanız yeterli olacaktır. Bu sayede öğünlerinizin vazgeçilmezi olabilirler. İşte, sizin için hazırladığımız özel tariflerimiz.

FIRINLANMIŞ TOFU

Bir porsiyonunda 24 gram protein bulunan bu kolay hazırlanan fırınlanmış tofu sandviç, salata, makarna ve benzeri yiyeceklerinizle birlikte tüketebileceğiniz çok yönlü bir yiyecektir. Tarifi yapmaya alıştıktan sonra farklı bitkiler ve baharatlarla yemeklerinize taze ve lezzetli bir dokunuş yapabilirsiniz.

TEMPEH PASTIRMA

Salatalarınıza veya sandviçlerinize porsiyon başı 25 gramlık protein eklemek isterseniz, tütsülenmiş tempeh pastırması bu açıdan çok faydalı olacaktır. Üstelik, bunu tek başına atıştırmalık olarak da tüketebilirsiniz.

FASULYE VE MERCİMEK KOMBOSU

Fasulye ve mercimek hem protein hem de lif açısından çok zengindir. Üstelik hemen hemen her yemeğe yakışırlar ve oldukça da ucuzdurlar. Fasulyeyi hazırlamak için ihtiyacınız olan tek şey zamandır. Bu tarifi her türlü fasulye ve mercimek ile kullanabilirsiniz. Tek seferde çok fazla hazırlayıp, tüm hafta boyunca dilediğiniz yemeklerde de kullanabilirsiniz.

TOFULU OMLET

Bu yapımı kolay tofulu omlet kahvaltı dahil olmak üzere birçok öğünde tüketilebilinir. Farklı lezzetler denemek için içine ekleyeceğiniz sebzeleri ve baharatları dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

BİTKİSEL BAZLI ETLER

Artık birçok market bitkisel bazlı et satıyor ve bunlar kolaylıkla sevdiğiniz et ürünlerinin yerini tutabiliyor. Sosis, kırmızı et, jambon, pastırma, burger ve hatta tavuk göğsünün bile bitkisel bir alternatifi var. En sevdiğiniz ürünü bulana kadar birçok deneme yapmanız yeterli olacaktır. Özellikle yemek yapmaktan pek hoşlanmayan veya yemek yapmaya vakit bulamayanlar için bu ürünler idealler.

Exit mobile version