Vegan Tariflerim

Veganlar Coronaya Karşı Daha Güçlü

Dünya bugüne kadar eşine ender rastlanan türden bir virüsle savaş halinde. (COVID-19 Variants List) Corona virüsüyle. Öyle ki bu virüsün aşısı tüm dünya tek yumruk olmasına rağmen halen bulunamamış durumda. Bu virüsten korunmanın bir kaç yolu var. Biri temizlik kurallarına dikkat etmek ve yakın temastan kaçınmak bir diğeri ise çok güçlü bir bağışıklı sisemi. Konu bağışıklık sistemi olunca vegan tarzda beslenen bireyler bu konuda bir adım öndeler.

Nedeni ise vegan bireylerin beslenme programını tahıl , bakliyat , sebze ve meyvelerin oluşturması. Bu tarz gıdalarda bulunan yüksek miktarda vitamin mineralin yanı sıra çokça antioksidan özelliğe sahip olmaları kuvvetli bir bağışıklık sisteminin temelini oluşturuyor.

Ayrıca yüksek miktarda kaliteli lif kaynaklar tüketiyor olmaları bağırsaklarda ki faydalı bakterilerin güçlenmesine yani yine çok güçlü bir bağışıklık sistemine sebep oluyor. Dünya’nın gidişatından görünen o ki önümüzde ki süreçte vegan beslenme çok daha fazla insanın mecburen dahi olsa tercih etmesi gereken bir beslenme haline gelecek. Bizlerin temennisi işler bu raddeye gelmeden insanların veganlığa geçmeleri ancak bu gidişle gezegenimiz insanları bu duruma zorlayacak gibi. Sağlıklı günler.

How to Make Easy Money

Exit mobile version