Vegan Tariflerim

Tatlı Yiyerek Kilo Vermek İstermisiniz ?

Bu başlığı gördüğünüz zaman olur mu canım böyle saçmalık diyenleriniz mutlaka olmuştur. Evet hepimizin bildiği gibi tatlı ve türevleri bir insanın fazla kilolarla boğuşmasında ki en büyük etkenlerden, hatta başı çekenlerden diyebiliriz. Ve bir çoğumuzuz fit bir vücut uğruna diyete başladığımızda hayatımızdan ilk çıkarttıklarımız tabiki tatlılar oluyor. Ancak, başlıkta geçen tatlılar ile kast ettiğim şey bildiğimiz klasik tatlılar değil. Yani içersinde yapay şeker, glikoz şurubu ve basit karbonhidrat barındıran kalitesiz gıdalardan bahsetmiyorum tabiki. Çünkü bu tarz gıdalar kan şekerinizi dengesizleştirir ve sürekli aynı tarzda kalitesiz gıdalar tüketmeye iter. 

Peki ne tür tatlılar sağlıklı bir beslenme programının parçası olabilir ?

Örnek sağlıklı tatlı tarifleri;

Muzlu, Avokadolu ve Fıstık ezmeli Wrap

Ev Yapımı Vegan Nutella

Vegan Tiramisu Tatlı Tarifi

Kirazlı Turta Enerji Topları

Limon Parçacıklı Vegan Turta

Misket Limonlu Çizkek , Vegan Cheesecake

Bitter çikolatalı, badem ezmeli bardak tatlısı

İçerik açısından doğal şeker kaynaklarının tercih edildiği tatlıları, sağlıklı bir beslenme programının içerisine dahil ettiğimizde kilo verme programımızda hiçbir sorun yaşanmaz.

Örneklendirmek gerekirse; içerisinde akağaç şurubu, hurma, bitter çikolata, doğal kakao ve hamur malzemesi olarakta yulaf unu kullanılmış bir tatlı, haftanın bir kaç gününde ara öğün olarak beslenme programımıza rahatlıkla monte edilebilir.

Bu tarz sağlıklı tatlılar ve tariflerden sitemizde oldukça fazla var. Yukarıda bir kaç tanesinin linkini de paylaştım.İncelemenizi şiddetle tavsiye ediyorum. Çünkü biliyoruz ki bir çok kişinin tatlı gıdalara karşı ciddi bir zaafı var. Ve sağlıklı bir beslenme programı, tatlı olmadan bu kişiler için eziyet haline geliyor ve bu program çok uzun sürmüyor. Dolayısıyla sürekli sonuçsuz kalan bir kilo verme süreci, kısır bir döngü halinde yaşanıp duruyor. İşte bu çıkmaza girmemek adına gıda tercihlerimizi kaliteli gıdalardan yana kullanırsak hem damak zevkimden mahrum kalmayarak mutsuz olmayız hemde fit bir bedende yaşamanın mutluluğunu ve öz güvenini yaşarız.

Sağlıklı günler.

Keçiören Sürücü Kursu

Exit mobile version